Urodzony: 1950.\ Słynne prace: Hotel HafenCity w Hamburgu, projekt Neumühlen, renowacja Ferrante Aporti, lampa Kelvin i lampa Lastra.\ Wykształcenie: Architektura na Polytecnico w Mediolanie.
Antonio Citterio urodził się w Meda w 1950 roku i zaprojektował lampy Kelvin i Lastra dla Flos. W dziedzinie wzornictwa przemysłowego Citterio pracuje dla włoskich i zagranicznych firm, takich jak Flexform, Flos, Iittala, Inda, Kartell i Vitra.
Ukończył architekturę w Mediolanie i otworzył swoje studio w 1972 roku, gdzie rozpoczął swoją działalność w zakresie architektury i projektowania wnętrz. Jest uznanym architektem i zwycięzcą wielu konkursów architektonicznych.
W latach 1987-1996 współpracował z Terrym Dwanem i razem tworzyli budynki w Europie i Japonii.
W 1999 roku firma Antonio Citterio & Partners została założona przez Citterio i Patricię Viel; multidyscyplinarna praktyka projektowania architektonicznego, wzornictwa przemysłowego i projektowania graficznego.
Firma opracowuje projekty osiedli mieszkaniowych, apartamentowców, hoteli, centrów handlowych, zakładów przemysłowych, restrukturyzacji budynków użyteczności publicznej, planowania przestrzeni roboczych, biur i salonów wystawowych, a także działa w zakresie komunikacji korporacyjnej - wdrażając projekty wizerunku firmy, wyposażenia i grafiki.
W 2005 roku Antonio Citterio & Partners wygrał konkurs na projekt hotelu w dzielnicy HafenCity w Hamburgu i otrzymał drugą nagrodę w międzynarodowym konkursie architektonicznym na obiekty hotelowe na nowych terenach wystawowych Rho-Pero.
W tym samym roku otrzymali drugą nagrodę za projekt Neumühlen od Hamburg Architektur Preis oraz specjalne wyróżnienie od Deutscher Architektur Preis.
W 2005 roku Citterio otrzymał drugą nagrodę w konkursie na projekt Parco Levante Cesenatico i wygrał międzynarodowy konkurs architektoniczny na renowację budynku Ferrante Aporti (dawnej Poczty Włoskiej) w Mediolanie.
W 2007 roku otrzymał drugą nagrodę w międzynarodowym konkursie architektonicznym na Muzeum Diecezjalne w Mediolanie. W tym samym roku otrzymał również nagrodę Royal Designer for Industry przyznawaną przez Royal Society for the Promotion of Arts, Manufactures & Commerce w Londynie.
Od 2006 roku Antonio Citterio został profesorem na Accademia di architettura dell'Università della Svizzera Italiana, a od 2007 roku został członkiem włoskiej Design Council.